امروز :
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
::
17 ذو الحجة 1440
::
Aug-18-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

پرورش 10 میلیون حافظ قرآن در کشور تا سال ۱۴۰۴

پرورش 10 میلیون حافظ قرآن در کشور تا سال ۱۴۰۴

در پنجاهمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کشور، بر پرورش 10 میلیون حافظ قرآن براساس خواسته مقام معظم رهبری و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها تا سال 1404 تأکید شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، عصر امروز پنجاهمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش و اعضای کمیسیون‌ها در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد و در این جلسه بر پرورش 10 میلیون حافظ قرآن براساس خواسته مقام معظم رهبری و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها تا سال 1404 تأکید شد.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این جلسه با تشریح برنامه‌های کمیسیون قرآنی، حفظ جز سی قرآن و بازنگری فعالیت کارگروه‌های کمیسیون با توجه به مفاد سند تحول را دو موضوع در دستور کار جلسه اعلام کرد.

وی افزود: حفظ جزء سی قرآن کریم از برنامه‌های اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش است و برای تحقق این موضوع ۶ راهکار را ارائه کردیم.

محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش نیز از برگزاری بزرگترین گردهمایی قرآنی کشور در اردوگاه شهید رجایی نیشابور خبر داد و افزود: بخشنامه مربوط به حفظ جزء 30 قرآن به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شد.

حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآنی کشور هم گفت:  با همکاری صدا و سیما و همه دستگاه‌ها و نهادها، طرح حفظ ملی قرآن در سطح کشور اجرا می‌شود.

محمدزاده مدیر شبکه قرآن سیما نیز در این جلسه اظهار کرد: با پشتیبانی از اجرای طرح حفظ قرآنی و پرورش 10 میلیون حافظ قرآن بر اساس خواسته رهبر معظم انقلاب، همکاری نزدیکی با شبکه سینا تی وی آموزش و پرورش خواهیم داشت.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث