امروز :
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
::
17 ذو القعدة 1440
::
Jul-19-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تا مهرماه امسال

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تا مهرماه امسال

شهردار منطقه 4 تهران با اشاره به پیشرفت 97 درصدی فاز دوم باغ پرندگان گفت: بهره‌برداری از فاز دوم این باغ تا مهرماه امسال انجام می شود.

به گزارشش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید علیرضا حسینی گفت: در فاز دوم این باغ 167 گونه گیاهی کاشته شده و 120 نوع پرنده در سه هزار قطعه در فاز اول آورده می شود و تعداد پرنده ها در فاز دوم به هشت هزار قطعه افزایش خواهد یافت.

شهردار منطقه 4 درخصوص نگهداشت فاز دوم اظهارداشت: رویکرد شهرداری تهران برای نگهداری باغ پرندگان عدم هزینه کرد و کسب درامد است.

وی گفت: در حال حاضر در آمد حاصل از واگذاری نگهداشت فاز یک به بخش خصوصی ماهانه 70 میلیون تومان است و در آینده مدیریت فاز یک و دو به مجموعه واحد سپرده خواهد شد.

حسینی ادامه داد: در فاز دوم باغ پرندگان 7.5 هکتار از باغ زیر سازه فلزی قرار دارد؛ این سازه شامل 12 ستون با 35 تا 50 متر ارتفاع در نقاط مختلف است و با 68 هزار متر طول کابل مجهز به صاعقه گیر است.

وی به وجود 16 برکه در قسمت میانی فاز دوم این باغ اشاره کرد و گفت: این برکه بستر نگهداری 112 گونه پرنده است.

شهردار منطقه 4 به امکانات رفاهی فاز دوم باغ پرندگان اشاره کرد و گفت: 52 چشمه سرویس بهداشتی، رستوران، کافی شاپ و منظرگاه شرقی و غربی از جمله امکانات رفاهی این مجموعه در فاز دوم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر در زمان قبل تر قرار داشتیم معتقد بودم مدیریت شهری کارهای واجب تر از احداث باغ پرندگان نیز دارد و ایجاد چنین باغی از جمله وظایف ذاتی محیط زیست است.

حسینی درخصوص دسترسی به این باغ نیز گفت:خودروهای شخصی از طریق خیابان کوهستان می توانند از ضلع جنوب غربی وارد پارک شوند، در این ضلع خودروهای ون در ابتدای پارک برای انتقال شهروندان در نظر گرفته شده است؛ همچنین با بهره برداری از فاز دوم باغ پرندگان در صورت استقبال زیاد از میدان رسالت خودروهای ویژه ای برای باغ پرندگان در نظر گرفته خواهد شد تا دسترسی به این مجموعه برای شهروندان آسان باشد.

وی درخصوص احداث مجتمع تجاری اداری چند منظوره در محله خاک سفید نیز گفت: این مجتمع شامل 5 طبقه است که در دو طبقه اول 61 واحد تجاری، در طبقه دوم سینما، رستوران و کافی شاپ، در طبقه چهارم سالن بدنسازی و آشپزخانه رستوران و در طبقه پنجم سالن چندمنظوره ورزشی و کافی شاپ قرار دارد.

شهردار منطقه 4 افزود: این مجتمع دارای 4 طبقه پارکینگ با ظرفیت 124 پارکینگ برای شهرداری و 112 پارکینگ برای مالکان تجاری است.

وی در ادامه با اشاره به وجود شهرک های نظامی زیاد در منطقه 4 از همراهی نکردن این شهرک های انتقاد کرد و گفت: عدم همراهی این شهرک ها مشکلاتی را در سطح منطقه ایجاد می کند و علیرغم تمایل و همکاری شهرداری تهران، ناهماهنگی هایی در این زمینه وجود دارد که در صورت حل نشدن وضعیت به مراتب بدتر از شهرک زیتون خواهد شد.

حسینی میزان بدهی شهرداری منطقه 4 را در حدود 650 میلیارد تومان عنوان کرد که از سال 87 به بعد باقی مانده است.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث