امروز :
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
::
23 رمضان 1440
::
May-27-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

از ورود فامیل مدیران به شهرداری تهران تا بازنشستگانی که هنوز مطالبات خود را نگرفته اند

از ورود فامیل مدیران به شهرداری تهران تا بازنشستگانی که هنوز مطالبات خود را نگرفته اند

هفتادو هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور 19 عضو آغاز به کار کرد و بررسی دو طرح نیز در دستور کار داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، صبح امروز هفتادو هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور 19 عضو با تلاوت آیاتی از قرآن آغاز شد.

بازگشت به قانون، ترمیم شکاف میان مردم و حاکمیت راهکار برون رفت جامعه از مشکلات

در ابتدا محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران طی سخنانی از  مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب مجوز بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد تشکر و به این هموطن زرتشتی تبریک گفت و همچنین با یادآوری دیدار نخستین برخی اعضای شورا با رییس مجلس اظهار داشت: جا دارد از آقای الویری که در نخستین ملاقات شورا، با ریاست مجلس شورای اسلامی، پیگیری این موضوع را آغاز کردند نیز تقدیر و تشکر کنیم.

وی در ادامه شهادت 11 تن از نیروهای جان برکف مرزبان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در حمله تروریستی و درگذشت عالم ربانی حضرت آیت الله مرتضی تهرانی را تسلیت گفت.

رئیس شورای شهر تهران با یادآوری سالروز خطبه تاریخی و واپسین آیت الله هاشمی رفسنجانی را داشتیم، خطبه ای که ایشان پس از سالها نیز در پاسخ به درخواستهای متعددی که جهت ارائه راهکار برون رفت از چالش سیاسی جامعه و همچنین بازگشت به نماز جمعه ، آن خطبه را جامع ومانع می دانستند.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: همه می دانیم امروز کشور وارد چالش جدید و دامنه داری با مثلث ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و برخی دولتهای عربی شده است ما ، بیش از پیش به یکدلی و همگرایی در جامعه نیازمندیم، بایستی صدایی واحد از ایران در جهان شنیده شود و برخاستن صدایی واحد، نیاز به زدودن کینه ها و کدورتها، وفاق ملی و ترمیم شکافهای اجتماعی دارد.

وی همچنین توجه به سخنان اخیر رهبرمعظم انقلاب که خواستار حل مشکلات مردم، برخورد بدون اغماض با متخلفان و مفسدان اقتصادی و تقویت رابطه مردم ونظام شده اند را  همان مسیر صحیحی دانست که جریان انحرافی و افراطیون با دفع حداکثری و جذب حداقلی قصد کج کردن مسیر انقلاب را از آن داشتند و نیاز امروز ما بازگشت به همان فضای وحدت ، همدلی وهمراهی دهه نخست انقلاب میان مردم  ومسئولان است.

هاشمی در ادامه سخنانش افزود: گرچه برخی از نیروهای افراطی و تندرو ، مواضع خیرخواهانه آیت الله هاشمی رفسنجانی در آخرین نماز جمعه ایشان را برنتافتند و ایشان را مورد تخریب قرار دادند اما گذشت زمان نشان داد که دوراندیشی آیت الله نسبت به مسایل سیاسی ، باعث شد ایشان مواضعی را اتخاذ کند که نه تنها نیاز آن روز انقلاب وکشور، بلکه نیاز امروز جامعه ما باشد.

 هاشمی محور اصلی سخن آیت الله هاشمی رفسنجانی در واپسین خطبه ایشان را بازگشت به قانون و ترمیم شکاف میان مردم و حاکمیت دانست و افزود: ایشان ناصحانه دامن زدن به اختلافات ، برخورد سخت با اعتراضات نرم، آسیب زدن به اعتماد عمومی را تیشه به ریشه نظام زدن می دانستند وهمه تلاش واعتبار خود را مصروف ساختند که انقلاب از سرمایه اصلی خود یعنی حضور وحمایت آحاد مردم ونه یک قشر و سلیقه خاص محروم نشود.

به اعتقاد وی عمل به مر قانون، برخورد با متخلفان قدرتمند و صاحب نفوذ، نشان دادن رافت اسلامی در برخورد با مردم و شهروندان عادی و فاقد قدرت موجب می شود که شکاف جامعه با حاکمیت ترمیم گردد  و فراهم کردن بستر قانونی اعتراضات اجتماعی و پررنگ شدن وتقویت عنصر مردمسالاری دینی و جمهوریت در نظام ، اقتدار ملی را در برابر بیگانگان افزایش خواهد داد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه که اگر در چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی، این نظام برای رسیدن به بلوغ و کمال نیازمند تقویت نقاط مثبت و ترمیم نقاط ضعف خود است ، باید بپذیریم بخشی از مشکلات با شنیده شدن صدای منتقدین و مردمی که در عرصه رسمی تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته اند رفع می گردد و اگر جمهوری اسلامی ایران توانست در دهه نخست انقلاب در برابر شرق و غرب بایستد واز تمامیت ارضی خود در برابر هجوم بیگانه و توطئه های داخلی صیانت کند مرهون حضور پرشور واعتماد بالای مردم به حاکمیت و مسئولان بود و اگر در پی پایداری و ثبات نظام هستیم، بایست خدشه هایی که بواسطه عملکرد ما مسئولان به اعتماد عمومی وارد شده است را با شفافیت،افزایش خدمت رسانی، کاهش تشریفات و برخوداری از امتیازات، مبارزه با رانت و فساد و تقویت شایسته سالاری و کارامدی ترمیم کنیم.

به گفته هاشمی انتقاد منتقدان و  ناراضایتی مردم، تهدیدات نظام نیستند بلکه فرصتهایی برای رفع اشکالات و تقویت نظام هستند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: تهدید نظام ناکارامدی، اشرافی گری، رانتخواری، تبعیض، اعمال نفوذ، سواستفاده سیاسی از بیت المال و امکانات عمومی و عدم برخورد با متخلفین است که موجب تضعیف نظام در برابر بیگانگان می شود.

کارگران بازنشسته شهرداری مطالبات خود را دریافت نکردند

در ادامه این جلسه اعضای شورای شهر تذکرات پیش از دستور را ارائه دادند و در ابتدا افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران گفت: 

در روز چهارشنبه هفته گذشته شاهد تجمع و اعتراض جمعی از رانندگان بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی نسبت به عدم پرداخت سه درصد پس‌انداز از حقوق‌شان و عدم پرداخت مطالبات در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران بودیم. 

وی افزد: در حال حاضر کارگرانی بسیاری وجود دارد که چندین ماه است بازنشسته شدند ولی نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند. 

حبیب‌زاده بیان داشت: شهردار تهران به مساله مطالبات کارگران و بازنشستگان ورود کند و با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی و آسیب‌پذیری این قشر پیگیر پرداخت مطالبات آنان باشد و به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی پیگیری شود. 

ارائه طرح کاهش سن مدیران در شهرداری تهران

در ادامه حجت نظری در هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: طرح منع به کارگیری نیروهای بازنشسته در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و رئیس شورا به همان دلیل که دوست دارد این طرح در مجلس رای بیاورد علاقه‌ای به مطرح کردن طرح کاهش سن مدیران در شهرداری ندارد. 

وی افزود: طرح کاهش سن مدیران در شهرداری تهران در هیات رئیسه مطرح شده است و امیدواریم بزودی در صحن علنی شورا مطرح و رای‌گیری شود. 

افشانی دوباره تذکر گرفت/ بازپرداخت کمک به صندوق ذخیره کارکنان تعیین تکلیف شود

در ادامه این جلسه نیز محید فراهانی با اشاره به لزوم گزارشگری شهرداری درباره مصوبات شورا با موضوع تشکیل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری خواستار تعیین تکلیف بازپرداخت کمک به این صندوق توسط سازمان بازنشستگی شد.
وی در این رابطه گفت: ده سال پیش با مجوز اعضاء شورای اسلامی شهر تهران «صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران» تشکیل شد تا از طریق اندوخته و حق عضویت 3 درصد از حقوق ماهانه کارکنان و سرمایه گذاری بر اساس این سرمایه زمینه های ارتقاء سطح معیشت و رفاه آتی و هم‌چنین رفع نگرانی‌های کارکنان شهرداری و واحدهای وابسته و خانواده آنان از مشکلات و دغدغه‌های برنامه‌های جاری زندگی و مسائل دوران بازنشستگی و پاسخگویی به نیازهای ایشان مرتفع شود.
فراهانی افزود: اما متاسفانه سوء مدیریت و عملکرد ناثواب صندوق سبب شده است تا ما خبرهای ناراحت کننده ای همچون اعتراض و تجمع تعدادی از کارکنان بازنشسته برای دریافت حق عضویت و سپرده خود از صندوق را در رسانه های اجتماعی مشاهده کنیم.
رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران خاطر نشان شد: شهرداری مکلف بوده است که بر اساس تبصره 3 مصوبه «مجوز تشکیل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران» مصوب 10/2/1387 شورای شهر تهران؛هر شش ماه گزارش حسن اجرای این مصوبه و عملکرد مالی خود را در این خصوص به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید، اکنون و در آستانه نخستین سال فعالیت شورای پنجم متاسفانه تاکنون ما گزارشی از شهرداری در اجرای این مصوبه دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه«مجوز کمک به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران» مصوب 9/7/1387 شورای شهر تهران؛سازمان بازنشستگی می بایست نسبت به دریافت مبلغ 150 میلیارد ریال کمک شهرداری به صندوق ظرف مدت 5 سال اقدام به عمل می آورد.
این عضو شورای شهر با تاکید بر اجرای قانون گفت: به‌ عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « لزوم گزارشگری شهرداری درباره مصوبات شورا با موضوع تشکیل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری و تعیین تکلیف بازپرداخت کمک به این صندوق توسط سازمان بازنشستگی » به شهرداری تهران تذکر می دهم.
فراهانی در پایان اظهار کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای مهندس افشانی ،شهردار محترم تهران شاهد حفظ سرمایه کارکنان شهرداری و پایبندی بیش از پیش صندوق ذخیره کارکنان شهرداری به حقوق اعضاء و رعایت قانون و مصوبات شورا باشیم.

بیماری مزمن «خویشاوند گزینی» در شهرداری تهران

فراهانی در تذکر دیگری بیان داشت: شهرداری در دوره‌های گذشته گرفتار استخدام خویشان مدیران ارشد به شورا و شهرداری شده است.

وی ادامه داد: شهرداری طی سال‌های اخیر گرفتار بیماری مزمن «خویشاوند گزینی» شده که به این دلیل آسیب‌های زیادی هم دیده است.

به اعتقاد فراهانی، شهرداری از این بیماری مزمن و کشنده در امان نمانده و در دوره‌های مختلف به سفارش اعضای شورا یا مسئولان شهرداری افرادی از خویشاوندان آنها به استخدام شهرداری درآمدند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شاید این افراد شایسته باشند، گفت: اما از آنجایی که افراد شایسته به دلیل ممنوعیت استخدام در شهرداری پشت در مانده‌اند بهتر بود این خویشاوندان فضای دیگری را انتخاب می‌کردند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تصویب طرح مدیریت تعارض منافع که در دست بررسی است این مسئله حل و شهرداری از شر بیماری مزمن خویشاوندگزینی رها شود.

فراهانی گفت: به مردم تهران نویدی می دهم که در طرح مدیریت تعارض منافع که در دست بررسی شورای پنجم بوده و در کمتر از یک ماه آینده در دستور کار صحن شورا قرار گرفته است.

وی افزود: انعقاد هر گونه رابطه استخدامی بستگان مدیران ارشد شهرداری تهران و واحدهای تابعه در زمان تصدی مسئولیت در شهرداری تهران و واحدهای تابعه ممنوع خواهد شد‌.

عضو شورای شهر تهران گفت:از شهردار تهران اهتمام در مبارزه با این بیماری کشنده و مزمن را خواستارم.

عذری در خصوص باغات پذیرفتنی نیست

علی اعطا هم در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران گفت: هفته گذشته سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان طی نامه‌ای پیشنهاد داد که جلسه‌ای با اعضای شورای شهر در مورد حفظ باغات در اختیارش، تشکیل شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس روز گذشته این جلسه با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر و مدیران بنیاد مستضعفان تشکیل شد.

وی بیان کرد: این جلسه روز گذشته در دفتر هاشمی رئیس شورا با حضور تعدادی از اعضای شورا و ریاست و مدیران بنیاد مستضعفان برگزار شد. در این جلسه اعلام شد که بنیاد مستضعفان ۱۵ باغ تحت اختیار خود دارد و این پیشنهاد مطرح شد که در قالب یک کارگروه مشترک میان بنیاد مستضعفان، شورای شهر و شهرداری تهران تشکیل و در مورد چگونگی بهره برداری از باغات به گونه‌ای که حفظ شود، همفکری کنیم.

 اعطا ضمن تشکر از ریاست بنیاد مستضعفان بابت اعلام آمادگی و حضور در شورای شهر برای این همکاری و پیش‌بردن موضوع حفظ باغات به صورت مشترک، اذعان داشت: در این دوره در شرایطی هستیم که تمام دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و تقنینی بر روی حفظ باغات تاکید دارند. شورا، شهرداری، دولت و مجلس نسبت به این موضوع حساسیت دارند و مقام معظم رهبری نیز مکرراً در این زمینه هشدار داده‌اند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها به موضوع باغات اشاره کرده‌اند. در جلسه ۱۷ اسفند سال ۹۳ در هفته درختکاری در دیدار با اعضای کمیته ماده ۵ سراسر کشور نسبت به باغ‌خواری هشدار دادند و در اسفند ماه سال ۹۶ نیز به مناسبت هفته درختکاری که مشخصاً و صراحتاً در مورد باغ‌ها و باغستان‌های درون شهر تهران هشدار دادند.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: در این دوره که همه دستگاه‌ها در بحث حفظ باغات و میراث طبیعی حساسیت دارند، اگر مسئله را نتوانیم حل و فصل کنیم، عذری نخواهیم داشت.

پس از تذکرات پیش از دستور ادامه بررسی لایحه شهرداری تهران در خصوص دستورالعمل نحوه اعمال تخفیف و تقسیط هزینه‌های خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا(س) مورد بررسی قرار گرفت.

تصویب جزییات لایحه تخفیف و تقسیط خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا  

در جریان بررسی جزییات این لایحه در برخی بندها و مواد اصلاحاتی بر اساس پیشنهادات اعضای شورا صورت گرفت.

در یکی از این موارد زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست پیشنهاد حذف کلمه مسلمین از خدمات قابل عرضه بهشت زهرا را داد که بر این اساس این خدمات برای سایر اقلیت های مذهبی نیز قابل عرضه خواهد بود.

سید حسن رسولی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه  به عنوان مخالف این پیشنهاد گفت: اقلیت های مذهبی برای خود آرامستان به خصوص دارند که از جمله می توان به آرامستان هموطنان ارامنه  در جاده خاوران اشاره کرد که عملا ارتباطی هم با بهشت زهرا ندارند و به صورت هیئت امنایی اداره می شوند.

وی ادامه داد: این در حالی است که با این اقدام ما مسئولیت جدیدی را متوجه شهرداری کرده ایم، ضمن اینکه نمی دانیم اسقف ارامنه و یا سایر مراجع اقلیت های مذهبی چنین اجازه شرعی را می دهند یا نه ؟

شهربانو امانی نیز به عنوان موافق گفت: حذف این کلمه در ذات بهشت زهرا مستتر است .

در نهایت این پیشنهاد از سوی اعضای شو را مورد موافقت قرار گرفت .

در ادامه سید حسن رسولی پیشنهاد داد  که موضوع ارایه معرفی نامه از دستگاه های مختلف از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی فقط محدود به همین سازمان ها باشد.

شهربانو امانی گفت: در حال حاضر کمیته امداد و سازمان بهزیستی بخش مهمی از تصدی گری را به (ان. جی. او ها) واگذار کردند و مضاف بر اینکه در مورد رابطه با اطلاع از استطاعت متوفیان می توان از ظرفیت معتمدین محلی نیز استفاده کرد.

وی افزود: به نظر در این خصوص باید شفاف گفته شود چه سازمان ها و نهاد و اشخاصی، چرا که در غیر اینصورت در چرخش نامه ها بین سازمان ها متوفیان روی دست می مانند.

حجت نظری نیز گفت: در حال حاضر مددجوهای فراوانی داریم که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند و لذا اینها را نمی توان نادیده گرفت.

واژه ندارم در بهشت زهرا معنا دارد

در ادامه سعید خال رییس سازمان بهشت زهرا گفت: در بهشت زهرا کرامت انسان ها حفظ می شود و ما از شهروندان نمی پرسیم که آیا شما متمول هستید یا نه بلکه قبور رایگان می دهیم. بحث بر سر خدماتی است که ارایه می شود. ما در مورد استطاعت شهروندان کنکاش نمی کنیم.

خال افزود: واژه ندارم در بهشت زهرا معنا دارد. آیا تا به حال شنیده اید د تهران متوفایی  روی زمین مانده و بی حرمتی شده است؟

وی ضمن ابراز گلایه از برخی جو سازی ها گفت: ما 4 بار است که  به شورا می آییم  و رسانه ها  به انواع مختلف حرف و حدیث هایی را به این سازمان نسبت می دهند. این در حالی است که در شورای پنجم کار سترگی صورت گرفته و خدمات و بهای این سازمان ساماندهی شده است.

در ادامه سید حسن رسولی خطاب به سعید خال گفت: ما به عنوان شورای شهر داریم قانون گذاری می کنیم اگر این گونه است که شما به همه قبور رایگان می دهید پس چرا به اینجا آمده اید.

در نهایت ارایه نامه تنها از سوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی مورد موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

زهرا نژادبهرام دیگر عضو شورای شهر تهران بود که در قالب پیشنهادی گفت: از آنجائیکه دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان سازمان های تخصصی برای تشخیص نیازمندان معرفی  شده اند دیگر نیازی به تشخیص مدیر عامل سازمان برای این موضوع نیست.

ابراهیم خلیل آبادی در مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: سازمان بهشت در نقطه صف و در مواجهه با افرادی که عزادارند قرار دارد و باید چنین شرایطی برای قانون گذاری لحاظ شود. از این روی اگر برای بهشت زهرا حق انتخاب قائل نشویم در حقیقت مدیریت بهشت زهرا را تهدید کرده ایم.

بهاره آروین عضو شورای شهر تهران ضمن اعلام موافقت با استدلال های ابراهیم خلیل آبادی گفت: آنچه باید به آن توجه شود این است که اگر دستورالعملی برای این موضوع تدوین نشود ، مشخص نمی شود که چه کسی و با چه مبنایی می خواهد این تخفیف را بدهد.

وی تاکید کرد: به لحاظ قانون نویسی باید دامنه و معیار سیاست گذاری کاملا مشخص شود.

زهرا صدراعظم نوری از جانب کمیسیون تخصصی اظهار داشت: در بسیاری از مواقع افرادی به سازمان بهشت زهرا مراجعه می کنند که نیازمند هستند اما در قالب سازمان بهزیستی و کمیته امداد وارد نشده اند از این روی کمیسیون سلامت پیشنهاد اضافه شدن واحد مددکاری را به این سازمان ارائه کرد.

در نهایت این پیشنهاد حدنصاب آرای لازم را کسب نکرد.

سید حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران در این جلسه خواستار حذف تبصره مرتبط با بخشیدن تقسیط هزینه بهشت زهرا شد و گفت : در حالی در این لایحه عنوان می شود که به دلیل نیاز مالی تقسیط صورت گیردکه در جای دیگر می گوید این هزینه دریافت نشود.

این اصلاح با موافقت کمیسیون تخصصی به تصویب رسید.

بهاره آروین دیگر عضو شورای شهر تهران بود که پیشنهاد اصلاحی را برای این لایحه ارائه کرد و گفت: در بخشی از این لایحه عنوان می شود که در قطعات قدیمی تر مدیرعامل در شرایط خاص بتواند تا 50 درصد تخفیف قائل شود و از آنجا که گاهی نرخ این قبرها از چند ده میلیون می گذرد دیگر ارتباطی با بضاعت افراد پیدا نمی کند از این روی من پیشنهاد حذف موارد خاص را دارم.

حسن خلیل آبادی در همین خصوص اظهار داشت: در قطعات فاز یک، دو و سه افراد می خواهند در قبوری که قبلا اقوامشان در آنجا دفن شده اند دفن شوند که باید شرایط استفاده حداکثری در زمین های تحت اختیار شهرداری لحاظ شود.

 زهرا نژاد بهرام نیز در همین خصوص خواستار توضیح واژه «شرایط خاص»  شد.

سعید خال، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا در تشریح این موضوع گفت، گاها اتفاقاتی همچون حادثه سانچی و هواپیمایی آسمان رخ می دهد و می خواهیم که این افراد در چنین قبوری دفن شوند و ما می خواهیم اجازه دادن تخفیف به اینگونه موارد را بدهیم.

شهربانو امانی نیز خواستار تعریف مشخص از موارد خاص شد.

در نهایت با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

دیگر دستور این جلسه شورای شهر تهران به بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه گزارشی از زیرساخت ها و وضعیتی ایمنی شهر تهران اختصاص داشت که کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به عنوان کمیسیون تخصصی و کمیسیون معماری و شهرسازی به عنوان کمیسیون فرعی با این طرح به دلیل موجود بودن قوانین لازم مخالفت کرده و آن را رد کردند.

مجید فراهانی، طراح این طرح در خصوص این طرح گفت: زمانی که طرح تهیه می شد ما از شهرداری خواستیم که گزارش جامع از وضعیت موجود به شورا ارائه کند که تاکنون این گزارش ارائه نشده است.

در نهایت طراحان به شرط اینکه شهرداری گزارش لازم را به شورا ارائه کند این طرح را پس گرفتند.

انتهای پیام/

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث