امروز :
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
::
14 رجب 1440
::
Mar-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه شرایط چند ماه اخیر مثل گرانی و تورم مقداری محاسبات را بهم زده است، گفت: باید سازمان برنامه و بودجه، وزارت رفاه و مجلس تعریف جدیدی از «خط فقر» داشته باشند.

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس درباره «تعیین خطر فقر در جامعه»، اظهار داشت: خط فقر را نباید کمیته امداد امام خمینی(ره) تعریف کند؛ چراکه همه سازوکار در مملکت دست کمیته امداد نیست.

وی ادامه داد: تعریف خط فقر برای نظام کشور هزینه دارد؛ چراکه اگر تعریف کردیم، اگر هرکس پایین تر از آن میزان قرار دارد جز نیازمندان محسوب می‌شود؟

رئیس کمیته امداد گفت: شاید بعضاً از تعریف دقیق فقر عبا می‌شود اما شرایطی که در سه  چهار ماه  اخیر مثل گرانی و تورم اتفاق افتاده است، مقداری محاسبه را بهم زده است و باید دوباره سازمان برنامه و بودجه ،  وزارت رفاه و مجلس تعریف جدیدی در خصوص خط فقر داشته باشند.

فتاح بیان داشت: برای نمونه؛ آیادرآمدی که در ماه اسفند وجود داشته است ارزش آن کاسته شده است و باید این محاسبه شود و  باید کمک کنیم تا کمیته امداد بتواند سبد هزینه مصرف مددجو را احصا و تعریف کند که فردی که در دورترین نقطه است چه هزینه‌ای را متحمل می‌شود.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث