امروز :
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
::
17 شوال 1440
::
Jun-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بن‌بست‌نمایی و بحران‌نمایی بازی در زمین دشمن است/منافع شخصی برخی‌ها را به «آمریکا ستایی» رسانده است

بن‌بست‌نمایی و بحران‌نمایی بازی در زمین دشمن است/منافع شخصی برخی‌ها را به «آمریکا ستایی» رسانده است

عضو جبهه پیروان امام و رهبری ترجیح منافع شخصی بر گروهی را مسیری عنوان می‌کند که برخی‌ها را از آمریکا‌ستیزی در دهه 60 به آمریکا ستایی در دهه 90 رسانده است.

لاله افتخاری عضو جبهه پیروان امام و رهبری و نماینده مردم تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به ترویج افکار دشمن از سوی برخی عناصر در داخل، اظهار داشت: بن‌بست‌نمایی و بحران‌نمایی بازی در زمین دشمن است. ما نمی‌گوییم این اتفاقات به صورت عمد انجام می‌شود اما به هر حال تأثیر خود را می‌گذارد و طمع دشمن را زیاد می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئولان وظیفه دارند که از انقلاب و نظام دفاع کنند،‌گفت: مسئولان باید نسبت به سخنان و نکاتی که بر زبان جاری می‌سازند دقت کافی داشته باشند چرا که لسان‌العاقل وراء قلب و قلب‌ الاحمق وراء لسانه به عبارتی گفتن هر مطلبی هر چند صحیح باعث می‌شود که دشمن بر روی آن برنامه‌ریزی کند و از آن طریق به ما آسیب برساند.

عضو  جبهه پیروان امام و رهبری تحریم‌های اعمالی از سوی آمریکا بر علیه ایران را به بستن آب از سوی یاران یزید در کربلا و حادثه سال 61 هجری قمری تعبیر و تصریح کرد: ما باید از ماه‌های محرم و صفر درس بگیریم و به جای سخن گفتن از سال 61 هجری قمری باید نسبت به حوادث اتفاق ‌افتاده در آن سال نگاه تطبیقی داشته باشیم.

افتخاری ادامه داد: به تعبیر شهید مطهری باید شمر امروز را شناخت؛ سازش‌کاری در منطق ما وجود ندارد یا باید حسینی بود یا یزیدی و بر روی ظرفیت مردمی و هدایت‌گری مقام معظم رهبری سرمایه‌گذاری کرد.

وی ترجیح منافع شخصی بر گروهی را مسیری عنوان می‌کند که برخی‌ها را از آمریکا‌ستیزی در دهه 60 به آمریکا ستایی در دهه 90 رسانده است.

عضو  جبهه پیروان امام و رهبری در همین رابطه افزود: شاید برخی‌ها در سال‌های نخست انقلاب، انقلابی بودند اما باورهای انقلابی در وجودشان نهادینه نشده بود و به همین دلیل است که قرآن کریم خطاب به مؤمنین می‌فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ».

افتخاری خاطر نشان کرد:‌تاریخ اسلام گواه این مطلب است که برخی‌ها که تا دیروز در رکاب اول قرار داشتند به دلیل ترجیح منافع شخصی راه خود را از مسیر اصلی جدا کردند که نمونه بارز آن زبیر است که بسیاری از غم‌ها را از دل پیغمبر دور و به اسلام خدمت کرد، اما بعدها در برابر علی (ع) قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: همین منفعت شخصی خودمحوری سبب می‌شود که شمری که جانباز جنگ صفین بود و در کنار حَسَنین و امام علی (ع) شمشیر می‌زد سال 61 هجری قمری همان شمشیر را مقابل حسین (ع) قرار می‌دهد.

عضو  جبهه پیروان امام و رهبری تأکید کرد: مسئولان، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی دقت کنند که با پیاده شدن‌شان از کشتی انقلاب فقط به خود ظلم نمی‌کنند بلکه عده‌ای را دچار سرگردانی و عده دیگر را دلسرد می‌کنند.

افتخاری گفت: گاهی از برخی مسئولان می‌شنویم که بدون سرمایه‌گذاری خارجی نمی‌توانیم راه به جایی ببریم در حالی که چشم‌ها را بر روی ظرفیت‌های داخلی بسته‌اند و این نگاه باید اصلاح شود.

وی در پایان بیان کرد:‌ تا نگاه ما نسبت به مردم ظرفیت‌های ایران و توانایی‌مان تغییر پیدا نکند راه به جایی نخواهیم برد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی