امروز :
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
::
22 شوال 1440
::
Jun-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

شلیک 2 فروند موشک «زلزال-1» به سمت مواضع ائتلاف متجاوز به یمن

شلیک 2 فروند موشک «زلزال-1» به سمت مواضع ائتلاف متجاوز به یمن

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با دو فروند موشک بالستیک «زلزال-1» مواضع ائتلاف متجاوز در نجران را در هم کوبیدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو فروند موشک بالستیک «زلزال-1» به سمت مواضع ائتلاف عربی به فرماندهی ریاض در نجران (واقع در جنوب عربستان) شلیک کردند.

بر اساس گزارش وبگاه «انصارالله»، یک منبع نظامی تأکید کرد این موشک‌ها که سه‌شنبه شب (دیشب) به سمت صحرای «اجاشر» در نجران شلیک شده، به هدف برخورد کرده و خسارات جانی و مالی به ائتلاف متجاوز وارد کرده است.

ارتش یمن همچنین دیروز یک فروند موشک «بدر-1» به سمت پایگاه نظامی تازه‌تاسیس در «ظهران» شلیک کردند.

واحد موشکی یمن در طول سال‌های تجاوزات ائتلاف سعودی توانسته با اعتماد به قدرت متخصصان بومی، سیستم‌های موشکی مورد استفاده‌اش را ارتقا بخشد.

یگان موشکی در ابتدای کار خود در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن از نوع ساده مانند موشک‌های «الصرخه» استفاده می‌کردند، ولی به مرور زمان و با افزایش تجربه و تخصص و ارتقای سیستم موشکی، از سیستم‌های موشکی زلزال۱ و۲ و قاهر-۲، النجم الثاقب و در نهایت موشک‌های بالستیک برکان-۲ و بدر-۱ استفاده کردند که نقش بسیار مهمی در ایجاد توازن قوا و تقویت قدرت بازدارندگی داشته است.

جنگ عربستان علیه یمن از ششم فروردین سال 1394 آغاز شده و هنوز ادامه دارد. این جنگ که با حمایت سیاسی و تسلیحاتی و مشارکت محدود آمریکا، فرانسه، انگلیس و مشارکت مستقیم امارات (و برخی کشورهای دیگر مثل سودان) در قالب «ائتلاف عربی»‌ و به رهبری عربستان ادامه دارد، تاکنون بیش از 50 هزار یمنی را به کام مرگ کشانده است. 

انتهای پیام/ز

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی