امروز :
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
::
20 ذو القعدة 1440
::
Jul-22-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

حملات مجدد ائتلاف سعودی به منطقه «کیلو۱۶» استان الحدیده

حملات مجدد ائتلاف سعودی به منطقه «کیلو۱۶» استان الحدیده

جنگنده‌های ائتلاف سعودی سلسله حملات جدیدی را در منطقه «کیلو۱۶» در استان الحدیده واقع در غرب یمن انجام دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنگنده‌های ائتلاف سعودی امروز جمعه بار دیگر به منطقه «کیلو۱۶» استان الحدیده واقع در غرب یمن حمله کردند.

خبرهای اولیه حاکی از آن است که با توجه به حملات ائتلاف به مناطق مسکونی، تعداد زیادی از غیرنظامیان یمنی کشته و زخمی شدند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو ارشد جنبش انصارالله درباره تصمیم ائتلاف سعودی برای هدف قرار دادن انبارهای حاوی مواد غذایی و سیلوها در الحدیده و حملات کور ائتلاف سعودی به مناطق پرجمعیت این استان هشدار داد.

محمد علی الحوثی دیروز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود هشدار داد که «ائتلاف سعودی برای حمله به انبارهای حامل مواد غذایی و سیلوها در الحدیده به بهانه اینکه انبارهای سلاح هستند، برنامه دارند و علاوه بر آن می‌خواهند حملات کوری در مناطق مسکونی پرجمعیت در این استان انجام دهند.»

استان الحدیده طی روزهای اخیر در پی شکست مذاکرات ژنو به دلیل مانع‌تراشی‌های عربستان، شاهد حملات زمینی و هوایی شدید ائتلاف سعودی است.

جنگنده‌های وابسته به ائتلاف سعودی چهارشنبه شب گذشته، به مناطق پرجمیعت در منطقه «کیلو۱۶» استان الحدیده با هدف «پشتیبانی حملات زمینی شبه نظامیان»، حملات کور انجام دادند که به دنبال آن، بیش از ۳۵ نفر از غیرنظامیان یمنی کشته و زخمی شدند.

ائتلاف سعودی از روز ۲۳ خرداد ماه عملیات موسوم به «پیروزی طلایی» را برای اشغال بندر مهم و استراتژیک الحدیده آغاز کرده است که با گذشت حدود سه ماه از شروع این عملیات، نه تنها پیشروی خاصی نداشته، بلکه در باتلاق الحدیده و غرب یمن گیر افتاده است.

در همین ارتباط، «ضیف الله الشامی» عضو دفتر سیاسی جنب انصارالله یمن اخیرا در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» ادعاهای ائتلاف سعودی در خصوص پیشروی در استان الحدیده در غرب یمن را رد کرد.

او گفت که ادعای این ائتلاف مبنی بر اینکه توانسته‌اند منطقه «کیلو ۱۶»، جاده ارتباطی شهر الحدیده و صنعاء، پایتخت یمن را به تصرف خود درآورند، دروغ است.

الشامی گفت که این ائتلاف برای تحقق هر پیروزی به کشتار افراد غیر نظامی روی می‌آورد و آن‌ها را بمباران می‌کند.

از سوی دیگر، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله اعلام کرد که «الحدیده موقعیت سوق الجیشی برای ما دارد و به همین دلیل هرگز به ائتلاف سعودی اجازه اشغال آن را نخواهیم داد.»

انتهای پیام/م

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی