امروز :
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
::
19 رجب 1440
::
Mar-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

پاسخ ایران به درخواست مذاکره ترامپ تحقیرآمیز بود

پاسخ ایران به درخواست مذاکره ترامپ تحقیرآمیز بود

تحلیلگر سیاسی قطر با اشاره به اینکه ایران گزینه‌های زیادی برای پاسخگویی به اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا دارد، ایران را یک بازیگر قدرتمند در منطقه توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی الهیل» استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی قطر در تحلیلی نوشت که ایران علاوه بر سیطره بر تنگه هرمز، به نوعی بر دریای سرخ نیز سیطره دارد و در حال حاضر بازیگری قدرتمندی در منطقه غرب آسیاست.

الهیل با اشاره به شکست ائتلاف سعودی و اماراتی در یمن، افزود که این ائتلاف در حال حاضر سعی دارد به صورت آبرومندانه از باتلاق الحدیده خارج شود زیرا به شدت در این باتلاق گرفتار شده است.

این تحلیلگر سیاسی و استاد علوم سیاسی در دانشگاه قطر در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک، تصریح کرد که اکنون کشورهایی همانند کویت و عُمان تشویق سرمایه‌گذاری چین در کشورهای خود را آغاز کرده‌اند و در آینده قطر نیز به آن می‌پیوندد تا از سیطره آمریکا رهایی یابند.

ترامپ سعودی‌ها و اماراتی‌ها را ناامید کرد

استاد علوم سیاسی قطر همچنین به اعلام آمادگی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره مستقیم با ایران در هر مکان و زمانی اشاره کرد و گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواست ایرانی‌ها را امتحان کند اما با اعلام آمادگی برای مذاکره با ایران، سعودی‌ها و اماراتی‌ها را که پیش از این حدود یک تریلیون دلار از آنها دوشیده بود، ناامید کرد.»

این تحلیلگر سیاسی قطر افزود که ایران در مقابل این اعلام آمادگی ترامپ، پاسخ تحقیرآمیزی به او داد و گفت: «ما هرگز با تو گفت‌وگو و مذاکره نمی‌کنیم.»

این استاد دانشگاه قطر همچنین تصریح کرد که «لابی اماراتی-سعودی و آمریکایی در حال حاضر با ارز ملی ایران بازی می‌کند تا مردم این کشور را علیه نظام آن تحریک کند.»

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی