امروز :
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
::
23 رمضان 1440
::
May-27-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

آلمان و روسیه تحقیق در خصوص جنایت اخیر سعودی‌ها را خواستار شدند

آلمان و روسیه تحقیق در خصوص جنایت اخیر سعودی‌ها را خواستار شدند

برلین و مسکو تحقیق در خصوص بمباران اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی توسط جنگنده‌های سعودی را خواستار شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آلمان و روسیه با صدور بیانیه‌هایی جداگانه، تحقیق در خصوص حمله جنگنده‌های سعودی به یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را خواستار شدند.

حمله دیروز(پنجشنبه) جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در شهر «ضحیان» استان صعدهواقع در یمن به کشته شدن ۵۵ نفر و زخمی شدن ۷۷ نفر دیگر منجر شد.

آمریکا حاضر به محکومیت این جنایت نشد ولی سازمان ملل متحد که دیشب به محکومیت این حمله خونین بسنده کرده بود، امروز بیانیه داد و حمله جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان بی‌دفاع را «جنایت جنگی» خواند و تحقیقات مستقل در خصوص آن را خواستار شد.

امشب هم بناست به درخواست اعضای غیردائم شورای امنیت، این جنایت در صحن شوراء بررسی شود.

آنطور که خبرگزاری تاس گزارش داده، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای، انجام «تحقیقات کامل و جامع» در خصوص این جنایت را خواستار شده و گفته: «مسکو از مناقشات جاری یمن که کماکان به قیمت جان انسان‌ها ادامه دارد، عمیقاً نگران است.»

در ادامه این بیانیه به «ادعای رهبران حوثی مبنی بر مقصر بودن عربستان» در حمله به اتوبوس حامل دانش‌آموزان و «تکذیب قوی این مسئله از جانب سعودی‌ها» اشاره شده و آمده: «باید تحقیقاتی جامع و کامل صورت بگیرد و مسئول احتمالی مرگ بی‌گناهان، به دست عدالت سپرده شود.»

آلمان‌ها هم بیانیه دادند و البته انجام «تحقیقات مستقل» را خواستار شده‌اند.

در حال تکمیل ...

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی