امروز :
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
::
8 ربيع ثاني 1440
::
Dec-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

تحریم های یکجانبه مانعی جدی در دستیابی کشورها به اهداف توسعه پایدار

تحریم های یکجانبه مانعی جدی در دستیابی کشورها به اهداف توسعه پایدار

مدیرکل توسعه پایدار وزارت خارجه ایران تحریم های یکجانبه را مانعی بسیار جدی برای کشورها در دستیابی به اهداف توسعه پایدار برشمرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید علیمحمد موسوی مدیرکل توسعه پایدار وزارت امور خارجه ایران در بخش وزرای مجمع سیاسی عالیرتبه توسعه پایدار سازمان ملل متحد شرکت و سخنرانی کرد.

موسوی در سخنرانی خود از مسئله گرد و غبار به عنوان یکی از مشکلات و اولویت های مهم زیست محیطی کشورمان و منطقه غرب آسیا نام برد و ضمن برشمردن اثرات منفی آن بر زندگی مردم، گفت که طی سالیان اخیر مسائلی نظیر خشکسالی، مدیریت ناپایدار آب و زمین و همچنین بی ثباتی های سیاسی در عراق و سوریه بر شدت این مسئله در منطقه افزوده است.

مدیرکل توسعه پایدار وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه به توجه جامعه جهانی به مسئله گرد و غبار اشاره کرد و گفت که در سه سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد سه قطعنامه برای مقابله با ریزگردها تصویب کرده است.

به گفته موسوی به موازت برگزاری مجمع فوق، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز اولین نشست عالیرتبه مقابله با ریزگردها را با هداف ارائه راهکارهای جهانی برای مقابله با ریزگردها برگزار کرد.

موسوی در ادامه سخنرانی خود ضمن تاکید بر ضرورت حمایت سازمان ملل متحد از کشورهای در حال توسعه بویژه از طریق کمک ها و حمایت های مالی، فنی و ظرفیت سازی برای اجرای اولویت های ملی کشورها به منظور اجرای اهداف توسعه پایدار، اعمال تحریم های یکجانبه را مانعی بسیار جدی برای کشورها در دستیابی به اهداف توسعه پایدار نامید.

بخش وزرای مجمع سیاسی عالیرتبه توسعه پایدار سازمان ملل متحد طی هفته جاری با حضور نمایندگان عالیرتبه بیش از 80 کشور جهان در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی