امروز :
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
::
18 رمضان 1440
::
May-22-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

اعتراض رسمی دولت مستعفی یمن به لبنان به علت حمایت نصرالله از انصارالله

اعتراض رسمی دولت مستعفی یمن به لبنان به علت حمایت نصرالله از انصارالله

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در نامه‌ای به وزیر خارجه لبنان از حمایت معنوی دبیرکل حزب‌الله از انصارالله شکایت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «خالد الیمانی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن (مُقیم ریاض)، در نامه‌ای به «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان، رسما به حمایت حزب‌الله لبنان از انصارالله یمن اعتراض کرد و مدعی دخالت این جنبش در امور یمن شد.

به نوشته پایگاه خبری «عربی 21»، در نامه وزیر خارجه دولت مستعفی یمن به وزیر خارجه لبنان ادعا شده است:« حزب‌الله موجب تخریب روابط میان دو کشور می‌شود و در آموزش، برنامه‌ریزی، تحریک و حمایت شبه‌نطامیان الحوثی و کودتای آنها علیه دولت قانونی یمن در 21 سپتامبر 2014 و تحمیل سیطره آنها بر نهادهای دولتی و شهرهای مختلف برای اجرای طرح توسعه طلبانه ایرانی مشارکت دارد».

در ادامه این نامه آمده است که حمایت حزب‌الله از انصارالله یمن کاملا در سخنرانی تلویزیونی «سید حسن نصرالله» دبیرکل این جنبش مقاومت در 29 ژوئن پیش روشن بود. سید حسن نصرالله طی این سخنان نیروهای انصارالله را به مبارزه ترغیب کرد و خود نیز آرزو کرد که در جنگ یمن در کنار این نیروها بجنگد.

 وی این سخنان سید حسن نصرالله را دخالت آشکار در امور داخلی سایر کشورها و «رفتار خصمانه غیر قابل توجیه» توصیف کرد و از دولت لبنان خواست تا این رفتار حزب‌الله را متوقف کند.

الیمانی گفت کشورش این حق را برای خود محفوظ می‌داند که این مسئله را به اتحادیه عربی، سازمان همکاری اسلامی و شورای امنیت سازمان ملل ارجاع دهد که همگی این نهادها بر ضرورت احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها تاکید دارند.

هشتم جولای جاری، « عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای از دبیر کل حزب الله لبنان به دلیل اعلام همبستگی با ملت یمن تشکر کرد و اظهار داشت: موضع سید حسن نصرالله برگرفته از ارزش‌های نبوی در قرار گرفتن در کنار مستضعفان بود. نصرالله مرد حرف و عمل، مکتب الهام بخش برای همه آزادگان دنیا در اخلاص و صداقت و وفاداری و تجسم زنده اصول انسانی و اسلامی و ستاره‌ای درخشان در آسمان کرامت است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان طی یک سخنرانی تلویزیونی ضمن درود فرستادن به ارتش و کمیته های مردمی یمن خطاب به دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: ای کاش من همراه شما و زیر پرچم شما می جنگیدم.

انتهای پیام/ص

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی