امروز :
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
::
13 شوال 1440
::
Jun-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

توسعه قطارهای حومه‌ای راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی

توسعه قطارهای حومه‌ای راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی

وزیر راه و شهرسازی گفت: راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی، توسعه قطارهای حومه‌ای است زیرا درصورت افزایش این قطارها و تسهیل دسترسی به کلان‌شهر تهران، بسیاری از تقاضاها برای سکونت و تمرکز در این شهر، کاهش خواهد یافت.

‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ‌پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی‌ با بیان اینکه افزایش قطارهای حومه‌ای برای تهران و حومه امری ضروری به شمار می‌رود، بیان کرد: ‌برای تحقق این هدف نیاز به سرمایه‌‌گذاری بسیار زیادی داریم.

وی گفت: در حال حاضر گزارش تهیه و احداث شرکت قطارهای حومه‌ای را به دولت ارسال کرده و پیگیر تصویب هرچه سریع‌تر آن هستیم که امید داریم در نهایت بحث قطار حومه‌ای به مقصد تهران و همچنین در همه کلان‌شهرها‌ به یک دستور کار اصلی تبدیل شود.

آخوندی درباره قیمت هریک از ترنست‌های قطارهای حومه‌ای بیان کرد: قیمت هر یک از این ترنست‌های قطار حدود ۴ میلیون یورو است که رقم بسیار زیادی برای کشور محسوب می‌شود، اما باید به این نکته توجه کنیم تنها راه‌حل تهران برای برون‌رفت از مشکلات فعلی همین قطارهای حومه‌ای است زیرا درصورت افزایش این قطارها و تسهیل دسترسی به کلان‌شهر تهران بسیاری از تقاضا‌ها برای سکونت و تمرکز بر این شهر کاهش خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تهران دیگر توان پاسخگویی به افزایش ظرفیت بیش از این را ندارد، گفت: تا چه میزان می‌خواهیم تهران را بزرگ کنیم؟ قطعا امکان بیش از این حد وجود ندارد ما باید در نهایت وضعیت پیرامون تهران را ارتقا بخشیده و رفاه و آسایش مردم را در این نواحی بالا ببریم.

وی با تأکید براینکه در حال حاضر وضعیت شهرهای جدیدی چون پرند، هشتگرد و اندیشه که در اطراف تهران واقع شده‌اند تا حد زیادی ارتقا یافته است، گفت: ‌‌توسعه شبکه ریلی در حومه یکی از بهترین روش‌ها در گسترش سیستم حمل و نقل عمومی بین کلان‌شهر و محیط پیرامونی است که در همه دنیا تجربه شده است، این سیستم علاوه بر ارزان قیمت بودن دارای امنیت و ایمنی بالایی بوده و برای همه افراد خانواده خصوصا بانوان قابل استفاده است.

آخوندی اظهار کرد: ‌هم‌اکنون قیمت بلیت قطار‌ تهران - پرند حدود ۱۵۰۰ تومان است که برای مسافران تقریبا شبه‌مجانی است.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی