امروز :
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
::
19 رجب 1440
::
Mar-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

کمبود آب در خرمشهر ناشی از آبیاری کشتزارهای نیشکر است

کمبود آب در خرمشهر ناشی از آبیاری کشتزارهای نیشکر است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دبی آب کارون ‌وقتی از اهواز می‌گذرد ۱۱۰ مترمکعب است و وقتی به خرمشهر می‌رسد به ۲۰ مترمکعب کاهش می‌یابد که ۹۰ مترمکعب صرف کشتزارهای ‌نیشکر‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در برنامه سیمای استانی افق روشن خوزستان با اشاره به مشکل کمبود آب در خوزستان، اظهارداشت: دبی آب کارون ‌وقتی از اهواز می گذرد 110 مترمکعب است و وقتی به خرمشهر می رسد به 20مترمکعب می رسد، چرا که 90 مترمکعب صرف کشتزارهای ‌نیشکر‌ می‌شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه در دنیا به ازای هر هکتار کشت‌ نیشکر 10 تا 12 هزار لیتر آب مصرف می شود، اظهارداشت: این درحالی است که این نرخ در کشور ما 36 هزار لیتر آب است که نشان از مصرف بالا و ‌بهره‌وری پایین ما دارد.

وی با اشاره به کاهش پنجاه درصدی مصرف آب در مزارع دشت مغان و دشت قزوین با استفاده از اینترنت اشیا، تصریح کرد: فناوری اطلاعات هم ‌میزان مصرف آب را کاهش و‌ هم‌ میزان محصول را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به تفاهم با وزارت نیرو‌ برای هوشمندسازی شبکه توزیع سراسری برق در ‌کشور، خاطرنشان کرد: به‌ زودی با وزارت کشاورزی نیز در زمینه هوشمندسازی کشاورزی تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم.

انتهای پیام/ب

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی