امروز :
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
::
22 شوال 1440
::
Jun-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

چرا صدور مجوز برای رسانه های بین المللی ضد ترامپ در ایران ضروری است؟

چرا صدور مجوز برای رسانه های بین المللی ضد ترامپ در ایران ضروری است؟

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، تنش میان او و رسانه های این کشور به صورت بی سابقه ای گسترش یافته است به طوری که بسیاری از ناظران بر این باورند که هیچ کدام از روسای جمهور آمریکا به اندازه ترامپ با رسانه ها این کشور تصور تهدید و دشمنی نداشته است. به طوری که ترامپ بارها با انتشار توییت هایی به رسانه های این کشور تاخته و از آن ها تحت عنوان «فیک نیوز» یاد کرده است.

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، تنش میان او و رسانه های این کشور به صورت بی سابقه ای گسترش یافته است به طوری که بسیاری از ناظران بر این باورند که هیچ کدام از روسای جمهور آمریکا به اندازه ترامپ با رسانه ها این کشور تصور تهدید و دشمنی نداشته است.

به گزارش تابناک، به طوری که ترامپ بارها با انتشار توییت هایی به رسانه های این کشور تاخته و از آن ها تحت عنوان «فیک نیوز» یاد کرده است.

توییت‌های ترامپ با هدف جنگ علیه رسانه ها، نه تنها در میان دموکرات‌ها و مخالفان او موجی از انتقاد و خشم به راه انداخته، بلکه برخی ازاعضای حزب جمهوری خواه نیز به این اقدام ترامپ انتقاد کرده اند.

از آنجائیکه ترامپ به دنبال تضعیف اعتماد عمومی نسبت به ارائه گزارشهای خبرنگاران در باره عملکرد دولت خود است، دموکراتها و جمهوری خواهان به وی هشدار داده اند رفتارهای وی می تواند گزارشگران را درمعرض خطرقرار دهد.

«نانسی پلوسی»، رهبرحزب اقلیت دموکراتها در کنگره آمریکا نیز بدنبال نظرات بیشماری از دیگر مقامات منتخب در یک پست توئیتری نوشت «باید استفاده ازخشونت و تصاویر خشونت آمیز برای تهدید کردن مطبوعات، ممنوع اعلام شود.»

کارشناسان کاخ سفید به این نتیجه رسیده اند که حملات ترامپ علیه رسانه های اجتماعی، ازاعتبار وی به عنوان رئیس جمهوری آمریکا کاسته است.

«اچ دبلیو برندز» از مورخین دانشگاه تگزاس در این باره گفت: ما در گذشته چنین عملکردی را مشابه با رفتارهای ترامپ، از روسای جمهور پیشین آمریکا ندیده ایم، «ریچارد نیکسون» رئیس جمهوری جمهوری خواه پیشین امریکا، با برملا شدن «رسوایی واترگیت» احساس شرمندگی می کرد ولی هیچگاه مانند ترامپ اعتراض خود را به صورت عمومی نشان نداد.

چرا صدور مجوز برای رسانه های بین المللی ضد ترامپ در ایران ضروری است؟

«تیموتی نفتالی»، مورخ کاخ سفید در دانشگاه نیویورک، گفت: هیچ رییس جمهوری در آمریکا به اندازه ترامپ دشمنی خود را با رسانه ها علنی نکرده است، این مسائل ترس واهی نیست بیان موضوعاتی است که مردم با شنیدن آن دست به شورش می زنند.

 این در حالی است که ترامپ، ضمن دفاع از پیام های توئیتری خود، استفاده از شبکه های اجتماعی را به عنوان ابزار کاری برای «رئیس جمهوری مدرن» توصیف می کند. واکنشهای اخیر ترامپ با مطرح شدن سئوالی درباره شرایط سیاسی خبرنگاران و ایمنی آنها در جریان حوادثی که به موجب آن سیاستمداران به خبرنگاران حمله  یا آنها را دستگیر کرده اند، صورت گرفت.

در آخرین حمله ترامپ به رسانه ها، او روز دوشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد: چه وقت نیویورک تایمزِ مغلوب می‌پذیرد که خبر صفحه نخستش درباره توافق جدید مرزی با مکزیک، فریب است و چیزی بیش از ارائه گزارشی غلط با هدف وارد آوردن ضربه سیاسی به من نیست؟

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: چیزی که از همان روز نخست ریاست جمهوری ام رواج داشته است! روزنامه نگاری بیمارگونه.

 

 

در این ابطه، چندی پیش، حدود ۳۵۰ رسانه آمریکایی به دعوت روزنامه بوستون گلاب جواب مثبت دادند و به دونالد ترامپ تاختند.

بعد از آنکه روزنامه بوستون گلاب از رسانه‌های آمریکایی دعوت کرد به مقابله با حملات دونالد ترامپ بپردازند، حدود ۳۵۰ رسانه در سرمقاله‌های خود ترامپ را به جنگ کثیف علیه مطبوعات متهم کردند.

در همین رابطه، باید گفت دشمنی ترامپ با رسانه های آمریکایی بیشتر به رسانه هایی همچون «نیویوریک تایمز»، «واشنگتن پست»، شبکه «ای بی سی نیوز» (ABC News) و شبکه خبری سی ان ان (CNN) بوده است.

در همین راستا، بسیاری از ناظران داخلی و بین المللی بر این باورند که ایران می تواند با استفاده از این ظرفیت سانه های آمریکایی که رویکرد ضد ترامپ دارند، می تواند فشار رسانه ای و روانی علیه ترامپ را گسترش دهد.

در واقع، ایران می تواند با ارتباط نزدیک با رسانه هایی همچون، واشنگتن پست، نیویورک تایمز، سی.ان.ان و سایر رسانه های آمریکایی که در تنش با ترامپ به سر می برند، صدای خود را به جهانیان و از جمله جامعه آمریکا برساند.

به نظر می رسد یکی از اقداماتی که ایران می تواند انجام دهد این است که مجوز فعالیت به این رسانه ها را صادر کند و به آن ها اجازه دهد با حضور در ایران، اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا علیه ایران را انعکاس دهند.

 

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :