امروز :
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
::
24 ذو الحجة 1440
::
Aug-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

سهراب هر 3 طلای جهان را با شکستن سه رکورد یکضرب، دوضرب و مجموع دنیا به سینه زد

سهراب هر 3 طلای جهان را با شکستن سه رکورد یکضرب، دوضرب و مجموع دنیا به سینه زد

وزنه بردار بی بدیل ایرانی موفق شد با مهار وزنه 186کیلوگرم در حرکت یکضرب وزن 96کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان، طلای 2018 دنیا را نیز از آن خود کند و بالاخره تیم ایران را در هفتمین روز مسابقات جهانی صاحب یک نشان طلا در جدول مدال ها کند. سهراب مرادی که چندین سال است با نظم و تمرین مستمر، همه طلاهای المپیک و جهانی و آسیایی را درو کرده، امشب هم تیم کم ستاره ایران را نجات داد

تک ستاره باقیمانده آسمان وزنه برداری ایران، بار دیگر در مسابقات قهرمانی جهان درخشید و با رکوردشکنی، مدال ارزنده طلا را به ویترین افتخارات خودش و وزنه برداری افول کرده ایران اضافه کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، در حالی که تیم ایران تا هفتمین روز مسابقات دست خالی مانده بود؛ سهراب مرادی از ساعتی پیش در ترکمنستان به روی تخته مسابقات قهرمانی جهان رفت و با قدرتمنایی مثالزدنی و آمادگی همیشگی اش در پایان حرکت یک ضرب دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی جهان نشان طلا را بار دیگر کسب کرد و همزمان رکورد حرکت یک ضرب جهان را هم شکست.

سهراب مرادی رکورد جهان را شکست و طلای یکضرب را به سینه زد

در هفتمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان۲۰۱۸، رقابت دسته ۹۶ کیلوگرم عصر امروز آغاز شده است که در پایان حرکت یکضرب، سهراب مرادی با رکورد ۱۸۶ کیلوگرم توانست تیم ایران را بالاخره صاحب مدال طلا کند. وی با بلند کردن این وزنه، موفق شد رکورد یکضرب جهان را یک کیلوگرم ارتقا دهد.

امیر حقوقی دیگر نماینده ایران در همین ورن مسابقات است که با رکورد ۱۶۷ کیلوگرم در یکضرب چهاردهم شد.

اتفاقات حرکت یک ضرب دسته 96کیلوگرم:

امیر حقوقی در اولین حرکت یک ضرب ۱۶۱ کیلوگرم را به راحتی بالای سر برد. حقوقی برای حرکت دوم پشت وزنه ۱۶۷ کیلوگرم قرار گرفت که این وزنه را هم بالای سر برد. برخواه سرمربی تیم ملی برای آخرین حرکت حقوقی ۱۷۱کیلوگرم را درخواست که نماینده ایران موفق به بالای سربردن این وزنه نشد و با همان ۱۶۷ کیلوگرم به کار خود پایان داد.

سهراب مرادی در اولین حرکت پشت وزنه ۱۸۱ کیلوگرم قرار گرفت که به راحتی وزنه را بالای سر برد. مرادی در دومین حرکت یک ضرب، وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را مهار نکرد که باعث نگرانی مربیان تیم ملی و هوادارانش در سالن و پای تلویزیون ها شد اما در آخرین حرکت یک ضرب، ۱۸۶ کیلوگرم را سرانجام بالای سر برد و رکورد یکضرب جهان را یک کیلوگرم ارتقا داد.

تیان تائو مهمترین رقیب مرادی در اولین حرکت یک ضرب ۱۷۵ کیلوگرم ثبت کرد. او در دومین حرکت، ۱۸۱ کیلوگرم را انداخت. او در آخرین حرکت یک ضرب توانست ۱۸۱ کیلوگرم را ثبت کند و مدال نقره گرفت. مدال برنز به وزنه بردار بلاروس با رکورد ۱۸۰ کیلوگرم رسید.

سیخانتسو از بلاروس ابتدا با مهار وزنه ۱۷۳ کیلوگرم توانست رکورد یک ضرب جوانان جهان (۱۷۲ کیلوگرم ) را یک کیلوگرم ارتقا دهد. سپس جاناتان ریواز از کلمبیا رکورد ۱۷۶ کیلوگرم را ثبت کرد و رکورد را ۳ کیلوگرم افزایش داد. وزنه بردار بلاروس دوباره توانست با مهار وزنه ۱۸۰ کیلوگرم رکورد یک ضرب جوانان جهان را از آن خود کند.

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :